Фахівці коротко пояснили головні відмінності захворювань та пропонують не займатись самолікуванням, а у випадку нездужання звертатись по допомогу до сімейного лікаря. Саме він встановить правильний діагноз.

Дивіться також Довготривалий COVID-19 може "зістарити" мозок на 20 років

Коротко про відмінності

Зрештою, якщо такої можливості немає, ось, що варто пам'ятати:

  • Застуда, або ж ГРВІ – проявляється нежитем, кашлем, болем у горлі. Триває тиждень, якщо не доєднаються ускладнення.
  • Грип – до симптомів ГРВІ додається висока температура, ломота, біль у м'язах, слабкість. Грип може викликати ускладнення. Триває довше – не менше 10 днів.
  • COVID-19 – до всіх попередніх симптомів можуть додатись серйозні труднощі з диханням і втрата смаку та нюху. Коронавірусна хвороба може тривати тижнями і навіть місяцями.

Важливі відмінності

  • ГРВІ найчастіше спричиняють риновіруси

Симптоми ГРВІ здебільшого обмежуються верхніми дихальними шляхами. Найчастіше гострі респіраторні вірусні захворювання викликають риновіруси, ще понад 200 різних вірусів можуть спричинити оту саму застуду.

"Застудні захворювання зазвичай розвиваються поступово. У хворих може виникати кашель, закладеність носа і втома", – розповів професор Кардіффського університету Рон Еклс.

Він зауважує, що якщо застуда зачасту просто неприємний хворобливий стан, то грип в прямому сенсі збиває з ніг і може вкласти в ліжко на тиждень і більше.

  • Кашель – найпоширеніший симптом грипу

Якщо ж хворобу викликали віруси грипу, зазвичай вона проявляється кашлем. Саме він – найпоширеніший суміжний симптом грипу і застуди.

І при тому, що симптоми ГРВІ і грипу часто схожі, останній набагато сильніше впливає на весь організм. Крім того, грип, на відміну від ГРВІ, може викликати ще й проблеми зі шлунком – блювоту та діарею.

  • Типові ознаки COVID-19 незалежно від штаму

Якщо на початку поширення інфекції втрата смаку чи нюху, сильний виснажливий кашель і лихоманка були трьома основними ознаками вірусу. З появою нових штамів та вакцин, список симптомів COVID-19 змінився – він розширився.

Професор Філіп Вілсон з інноваційного центру медичних технологій університету Ноттінгема Трент зауважив, що попри те, що коранавірус наразі не такий небезпечний, як колись і зачасту має симптоми, як у ГРВІ, усе ж COVID-19 має більш стійкий і виражений вплив на дихальну систему.

Зокрема, задишка, яка може варіюватися від легкої до важкої, чітко вказує на коронавірусну хворобу.

Ще одним характерним симптомом коронавірусної хвороби є раптова втрата смаку та нюху. Щоправда, цей симптом трапляється також при застуді та грипі, але значно рідше і триває не так довго.

Важкі випадки COVID-19 можуть спричинити так звану "туманність мозку", сплутаність свідомості та синюшність губ або обличчя. Ці стани вказують на необхідності госпіталізації та кваліфікованої медичної допомоги.