Про це повідомив глава парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. У відомстві, зокрема, оновлять стандарт лікування пацієнтів з коронавірусом.

Увага За добу на COVID-19 в Україні захворіли 1 353 людини, понад 640 – госпіталізували

Так, епідеміологи прогнозують, що вже з наступного тижня кількість хворих в країні почне відчутно зростати. Як зазначив глава комітету, МОЗ проаналізував попередні хвилі хвороби та провів роботу над помилками. Вже працюють у кількох напрямках.

Чи готові лікарні

Зараз визначили 257 ковідних лікарень, які поділені на першу та другу чергу. У них вже доступні майже 39 тисяч ліжкомісць. Із них – 96% з підведеним киснем. У випадку різкого погіршення епідситуації, планують розгортати додаткові місця.

Адаптація маршрутів доставки пацієнтів до найближчої лікарні

Навесні, під час піку третьої хвилі, були випадки, коли в одному регіоні лікарні переповнені, а в сусідній області ще достатня кількість вільних місць. Тепер система маршрутів доставки пацієнтів до лікарень має стати більш гнучкою та адаптивною.

Оновлення стандарту лікування

Завершується оновлення стандарту лікування пацієнтів з COVID-19 згідно з рекомендаціям ВООЗ. Найближчим часом він має бути схвалений.

Важливо Дві області України не відповідають показникам зеленої зони карантину

Закупівля швидких

417 нових машин екстреної медичної допомоги вже працюють у регіонах. В 2021 році планують закупити ще 416 швидких. Для повного оновлення парку екстреної медичної допомоги у перспективі потрібно придбати ще 600 авто.

Закупівля кисневих концентраторів для "первинки"

Уряд виділив субвенцію у 693 мільйонів гривень, щоб купити кисневі концентратори. Вони призначені для пацієнтів, які перенесли важку стадію хвороби, для подальшої реабілітації вдома.

Частину концентраторів придбали, інші – до кінця вересня поставлять у регіони,
– запевнив Радуцький.

Купівля медобладнання

Разом з тим, 161 комп'ютерний томограф та 148 рентген-апарат доставили в опорні лікарні, частина з них вже працює. Інша – готується до введення в експлуатацію.

Закупівля лікарських засобів

Провели тендери на закупівлю медпрепаратів на суму 105 мільйонів гривень, які використовують згідно протоколу лікування пацієнтів з коронавірусом. Найближчим часом вони будуть доставлені до лікарень.

Коронавірус в Україні

  • За попередню добу, 13 серпня, в Україні виявили 1 353 хворих на коронавірус. З них 99 дітей та 33 медпрацівники. До лікарень госпіталізували 641 людину із підтвердженим COVID-19 або підозрою на наявність хвороби. На жаль, ще 44 інфікованих – померли.
  • За весь час пандемії COVID-19 в Україні коронавірус діагностували у 2 265 217 людей, 2 196 589 з яких вже одужали. Натомість померли від ускладнень вірусу 53 238 українців.