Дослідники з Університету Торонто зібрали дані по 144 геополітичним областям – штатам і провінціях Австралії, США та Канади, а також по різних країнах світу і опрацювали понад 375 тисяч підтверджених випадків COVID-19. Вони виключили Китай, Італію, Іран і Південну Корею, бо в цих країнах епідемія або минула, або перебувала на піку на час проведення аналізу, пише EurekAlert.

Читайте також: Неочікуване відкриття: смертність від коронавірусу залежить від раси людини

Вчені виявили відсутність або незначний зв'язок між поширенням коронавірусу і температурою повітря в тій чи іншій країні. А також слабкий зв'язок між вологістю і зниженням темпів поширення вірусу.

Цей результат здивував авторів, оскільки при попередньому дослідженні з менш жорсткими науковими вимогами вони прийшли до зворотних висновків.

Крім того, вчені побачили, що громадські заходи стримування, такі як дотримання дистанції, закриття шкіл і заборона на масові зібрання, дійсно ефективно скорочують поширення інфекції.

Літо не змусить коронавірус зникнути,
– зробив висновок професор Діон Гезінк, співавтор дослідження.

Але обмежувальні заходи можуть успішно уповільнити зростання епідемії.


Як не захворіти на коронавірус/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.