Про це у коментарі сайту "24" розповіла Софія Грабовська, лікар-координатор Міжнародного центру підтримки пацієнтів Bookimed.

Найвищі показники захворюваності в Україні за 2014 рік у Полтавській області – 9,5 на 100 тисяч населення, Києві – 8,8 на 100 тис, Запорізькій та Херсонській областях – 7,4 на 100 тис. Найнижчий показник зареєстровано у Чернівецькій – 3,3 на 100 тисяч населення, – зазначила вона.

За словами Грабовської, смертність в Україні від меланоми сягає 90-95%. На жаль, необізнаність українців, соромливість та небажання звертатися до лікаря призводять до того, що меланому діагностують занадто пізно, коли пухлина розповсюджується на життєво важливі органі – легені, головний мозок, печінку, та кістки.

Варто пам’ятати, що лише 0, I і IIА стадія повністю виліковні хірургічним методом. У випадку більш глибокого проростання пухлини в шари шкіри лікар обов’язково повинен розглянути необхідність проведення системної терапії, – коментує Грабовська.

Проблема високої смертності полягає і в тому, наголошує Грабовська, що українські лікарі часто обирають вичікувальну тактику у випадках, коли діяти треба швидко.

Читайте також: Що варто знати про засмагу, щоб вберегти своє життя