КТ часто використовують при діагностиці пацієнтів з COVID-19. Вчені зі США вирішили з'ясувати, чи можна за допомогою знімків комп'ютерної томографії спрогнозувати ускладнення на мозок.

До теми Вживання кави на ніч не впливає на сон, але змінює структуру мозку: дослідження

Тож дослідники проаналізували медичні дані 135 пацієнтів з різних країн в період з березня по червень 2020 року, яким зробили КТ легенів і МРТ головного мозку.

Результати дослідження:

  • Вчені виявили, що чим більше патологічних змін було на КТ легенів, тим з вищою ймовірністю у пацієнтів виникали інсульт та інші ускладнення головного мозку.
  • Загалом у 36% пацієнтів з серйозними змінами в легенях частіше траплялись інсульти, внутрішньочерепні крововиливи, а також лейкоенцефалопатія та інші ускладнення.

Це означає, що викликані COVID-19 важкі ураження легенів можуть вказувати на серйозні ураження мозку, а результати КТ можуть допомогти лікарям їх прогнозувати,
– розповів автор роботи Абделькадер Махаммед.

Він додав, що ці результати дуже важливі для профілактики інсульту у хворих пацієнтів з коронавірусом.

Під час подальших досліджень вчені планують краще пояснити цю кореляцію. Але дослідники переконані, що отримані результати для прогнозування ускладнень можна почати використовувати вже сьогодні.