ВООЗ наголосила, що негативних психологічних наслідків довгої самоізоляції слід уникнути, пише "Інтерфакс".

Читайте також: В Україні посилюють карантинні заходи: перелік обмежень

Ми повинні звертати особливу увагу на те, щоб обмежувальні заходи не створювали серйозних наслідків на психічне здоров'я людей,
– заявила представниця ВООЗ Катаріна де Кат.

Відтак, слід приділяти достатньо уваги та підтримки тим, хто її потребує в умовах пандемії коронавірусу найбільше – літнім людям.

У ВООЗ також відзначили важливість фізичної активності в домашніх умовах у випадках самоізоляції, оскільки це може "допомогти залишатися спокійними і продовжувати забезпечувати захист свого здоров'я" в цей період.

Рекомендації ВООЗ на час самоізоляції

У випадку, якщо у вас "сидячий" спосіб життя – намагайтеся вставати кожні 30 хвилин, а також займатися медитацією і робити глибокі вдихи, правильно харчуватися і робити активні "фізичні перерви" впродовж дня. Підійдуть танці, ігри з дітьми і виконання домашніх справ.

У багатьох країнах світу в зв'язку з пандемією коронавірусу ввели обмежувальні заходи і режими самоізоляції для громадян. Для боротьби з поширенням інфекції дозволено залишати будинок тільки за необхідності – похід в аптеку чи продуктовий магазин.

Негативні наслідки карантину

Про труднощі, що виникають у людей при тривалому знаходженні будинку раніше нагадав президент США Дональд Трамп.

Спостерігається зростання домашнього насильства. І вживання наркотиків теж, тому що в умовах ізоляції, люди нерідко втрачають роботу, – заявив Трамп на брифінгу в Білому домі.

Він підкреслив, що в США "зробили все правильно, зробили правильний вибір", ввівши строгі заходи, покликані стримати поширення нового коронавірусу COVID-19, проте необхідно якомога швидше повернутися до звичного життєвого укладу.

В Україні посилили карантинні обмеження

  • прогулянки парками та зонами відпочинку, крім вигулу домашніх тварин;
  • перебувати в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • гуляти групою більш ніж по двоє, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • перебувати в громадських місцях дітям до 16 років, без супроводу повнолітніх;
  • проводити масові заходи, у яких бере участь понад 10 осіб.

Карантинні обмеження в Україні/Інфографіка 24 Каналу

​Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.