Україна отримає вакцину проти COVID-19 в рамках Фонду глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX). Про це заявив глава Офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, пише видання DW.

Читайте також Перша ефективна вакцина проти COVID-19 від Pfizer: У Британії вакцинацію можуть почати у грудні

Відомо, що Фонд глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX) був створений Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та кількома урядами.

Як ми знаємо, уряд України вже висловив зацікавленість бути частиною механізму COVAX і наразі працює над національними документами, щоб задовольнити всі вимоги… Україна також зараз розв'язує питання щодо визначення груп ризику, які слід вакцинувати першими,
– заявив глава Офісу ВООЗ в Україні.

Однак Хабіхт не сказав, про яку саме вакцину проти коронавірусу йдеться. За його словами, кожна країна отримуватиме майбутню вакцину у кількості, що дорівнює 20 відсотків від кількості населення – "справедливий розподіл". Так, Україна може отримати до 8,34 мільйонів доз вакцини до кінця наступного 2021 року.

"Транш, що покриває 20 відсотків населення країни, швидше за все, буде розподілений серед дорослих з високим ризиком, як, наприклад, літні люди та особи, які страждають на захворювання", – додав він.