Про це йдеться у повідомленні прес-служби проекту.

Згідно із текстом повідомлення, благодійна ініціатива має назву "Операція "Світло" і належить до проектів із царини охорони здоров’я. Метою проекту є збір коштів та подальша закупівля медичного обладнання для хірургічних операційних блоків Лікарні швидкої медичної допомоги міста Черкаси. Загальний бюджет проекту складає 438 тисяч гривень, які волонтери мусять зібрати коштом народних пожертв та допомоги благодійників.

Зараз Третя міської лікарні ШМД у Черкасах має три хірургічні операційні блоки, за рік тут оперують півтори тисячі пацієнтів.

Умови, у яких рятують життя людей, вкрай жахливі: спеціальні операційні лампи застаріли і перетворилися на аварійне залізяччя, а операційні столи розсипаються від старості і не виконують свої функції. Держава кошти на лікарню виділяє, та у таких обсягах, що про модернізацію операційних блоків марно навіть мріяти – коштів вистачає хіба на незначну частину поточних потреб та витратних матеріалів,
– розповіли волонтери.

"Аби фахівці, що рятують життя людей, могли працювати у гідних умовах, аби зменшити ризики для життя пацієнтів, ми вирішили допомогти. Власне самі лікарі дуже скромно просять переобладнати хоча б один оперблок. Та ми вважаємо, що життя та здоров’я людей – ті питання, де не можна обходитись половинчастими кроками і вирішувати проблему лише частково", – зазначили у People’s Project.

На кошти, зібрані у рамках проекту волонтери планують купити три комплекти операційних ламп, які складаються з двох блоків, добре освітлюють операційний простір, не дають паразитних тіней і не розжарюють навколишнє середовище. Крім того, планують придбати три операційні столи – одну із найкращих сучасних моделей, що дає змогу вкласти і зафіксувати пацієнта у будь-якій позі, необхідній для проведення дуже широкого переліку хірургічних операцій. Все обладнання буде офіційно поставлене на баланс лікарні.

Зробити внесок у проект "Операція "Світло" можна на офіційному сайті ініціативи People’s Project.