Звіт про роботу групи фахівців, яка під керівництвом Метью Елліса з Вашингтонського університету проводила нові генетичні дослідження у галузі лікування раку молочної залози, опублікований в журналі Nature.

Елліс і його колеги брали участь у проекті Cancer Genome Atlas, мета якого було вивчення спадкової інформації клітин різних видів злоякісних пухлин. У рамках експерименту дослідники проаналізували зразки пухлинних клітин, взятих у 825 пацієнтів з раком грудей.

Вчені з'ясували, що базальноклітинні пухлини молочної залози нагадують аденокарциному. Цей різновид раку може вражати яєчники і легені. Через це автори дослідження пропонують використовувати проти раку грудей препарати з групи інгібіторів PARP, які раніше застосовувалися при лікуванні пухлин яєчників.

У процесі генетичного аналізу двох інших типів раку грудей вчені дійшли висновку, що один з них чутливий до гормонального лікування, а в другому випадку застосування гормонів необхідно комбінувати з хіміотерапією.

У випадку з четвертим видом захворювання дослідники пропонують провести відповідні клінічні дослідження, щоб уникнути необгрунтованого призначення токсичних медикаментів.

До слова, захворювання на рак є однією з головних причин смертей в Україні.