Радник Президента України Ольга Богомолець, коментуючи на брифінгу цей Закон, відзначила, що він дозволить виправити ситуацію з вакцинуванням новонароджених, повідомялє прес-служба глави держави.

На сьогодні на складах накопичилося 509 тисяч доз вакцини БЦЖ, термін державної реєстрації якої закінчився ще у березні, але строк дії, визначений виробником, завершиться лише у вересні 2015 року.

Найближчим часом вакцини БЦЖ в необхідній кількості потраплять в медичні заклади, що дозволить відновити імунізацію новонароджених, підкреслила Богомолець.

Загалом Закон №1707-VII дозволяє застосування лікарських засобів, термін державної реєстрації яких закінчився, до завершення терміну придатності таких ліків, визначеного виробником. Крім цього, у законодавстві з'являється європейська норма щодо одноразової перереєстрації лікарського засобу, на відміну від попередньої норми, коли перереєстрація вимагалася кожні 5 років . Це мало вплив на вартість лікарського засобу та створювало передумови для зловживань у цій сфері.