За три десятки років надвисокі дози радіації зробили свою справу. Держава відвернулася від Анатолія.

Анатолій Мартиненко висвітлював найважливіші події України та світу. Він знімав момент проголошення незалежності України, інаугурації всіх Президентів та будівництво пам’ятника Батьківщині-матері.

Анатолій Мартиненко за часів Радянського Союзу був одним з провідних телеоператорів країни. Коли вирішували, хто поїде висвітлювати трагедію у Чорнобилі, сумнівів у редакторів не було.

Колега Анатолія, телеведуча Тетяна Цимбал пригадує: тоді, у 1986-му, їхня знімальна група не могла відмовитися від небезпечного відрядження.

Анатолій Мартиненко віддав операторству найкращі роки життя і здоров'я. За сумлінну працю у зоні відчуження його прирівняли до ліквідаторів катастрофи. Проте, "чорнобильську" пенсію так і не нарахували. Хоча через величезні дози радіації в Анатолія відмовили нирки, почалася гангрена та діабет.

Два роки Анатолій "вибиває" для себе пенсію через суди: дійшов аж до Вищого адміністративного суду. За цей час навіть Пенсійний фонд встигли реорганізувати, проте жодного результату.

Чоловік визнає: зі своїми хворобами може просто не дожити до вироку суду. На неодноразові звернення журналістів розібратися в ситуації та допомогти ветерану телебачення Пенсійний фонд і Міністерство соціальної політики вперто відмовчуються.