Про це написав журнал Popular Science.

"Віагру" і раніше використовували для лікування інших захворювань: зокрема, високого тиску, висотної гіпоксії і раку простати. Але, як з'ясували вчені, "Віагра" впливає на червоні клітини крові таким чином, який може допомогти в боротьбі з малярією.

Хвороба викликається паразитом Plasmodium falciparum і передається через укуси комарів. При цьому одна з найважливіших стадій розвитку плазмодія проходить в червоних кров'яних тільцях, що знаходяться в кістковому мозку. Після того, як вони потрапляють в кров, заражені еритроцити "обходять" захисні механізми організму, зокрема, селезінку, яка пропускає ці клітини через їхню м'якість.

"Віагра" блокує дію одного з ензимів, який дозволяє зараженим плазмодієм клітинам зберігати пластичність. Завдяки цьому селезінка визначає дані клітини як абнормальні і не пропускає їх. Дію препарату випробували на штучно вирощеній селезінці.

Як вважають учені, дане використання "Віагри" може покласти початок новому поколінню ліків для боротьби з малярією.

До слова, процедура закупівлі медикаментів в Україні для важкохворих розпочнеться лише наприкінці червня. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.