У дослідженні взяли участь вісім дорослих добровольців, яким запропонували зайнятися вправами на велотренажерах з різною інтенсивністю, пише MedicalXpress.

Читайте також: Чи можна перевозити пацієнта ногами вперед: пояснення Супрун

Всі фізичні вправи були поділені на 50% напругу, 75% напругу та максимальну. Наприкінці кожного тренування вчені вимірювали рівень мітохондрій в м'язових клітинах стегна.

Науковці виявили, що після вправ в різних частинах мітохондрій змінювався рівень перекису водню. Перекис водню – це активна форма кисню, що бере участь у передачі сигналів, які підтримують роботу органел клітини.

Як довготривалі, так і короткі тренування мали схожий ефект. За словами вчених, результати дослідження допоможуть розробити рекомендації щодо поліпшення здоров'я населення.

Висновок вчених такий: довготривалі та короткі фізичні вправи допоможуть зберегти здоров'я та продовжити життя.

Що таке мітохондрії? Це двомембранна органела (частина клітини), присутня у більшості клітин еукаріот. Тобто, по суті мітохондрії, це енергетична база клітин, вони є свого роду станціями, які виробляють необхідну для клітин енергію.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.