Дослідження пояснює, що причина смертності полягає в інших патологічних станах, які нерідко наявні у людей з ожирінням, йдеться в журналі Clinical Obesity.

Читайте також: Які люди більше схильні до ожиріння: неочікувана відповідь

Науковці досліджували дані 50 осіб з зайвою вагою впродовж 13 років. Усіх людей поділили на категорії в залежності від ступеня їх повноти та наявності у них метаболічних відхилень – підвищеного цукру в крові, високого артеріального тиску і щільної концентрації ліпідів.


Ожиріння без метаболічних порушень не підвищує ризик смерті

Експеримент показав, що у людини може бути ожиріння, але при цьому може не бути метаболічних порушень. В такому випадку, йде мова про здорове ожиріння, яке не збільшує ризику смертності.

Проте вчені пояснюють, що людей з метаболічно здоровим ожирінням вкрай мало, серед досліджуваних таке явище зафіксували у 1,2% добровольців.

Ризик смерті підвищується у людей з високим артеріальним тиском, рівнем жирів та глюкози в крові.


Ризик смерті підвищується у людей з високим артеріальним тиском

Висновок вчених такий: у людей з надмірною вагою без інших захворювань ризик смерті не був значно вищим, ніж у струнких здорових людей з контрольної групи.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.