Це сталося через поширеність дозаторів антибактеріальних гелів в лікарнях, пише The Independent. Раніше вони допомагали успішно боротися з важковиліковними інфекціями.

Читайте також: Який антисептик для рук вибрати: переваги та недоліки

Дозатори поширювалися через те, що дезінфекція рук допомагала загальмувати поширення метицилін-резистентного золотистого стафілокока (MRSA). Ця бактерія може вплинути на виникнення невиліковного захворювання, до прикладу, сепсис чи пневмонія. MRSA є стійкою до ліків.


Вчені заявили про загрозу гелів для дезінфекції рук

Науковці встановили, що використання спиртових дезінфікуючих засобів призвело до почастішання захворювань, викликаних ванкоміцин-резистентними ентерококами (VRE). Останні здатні викликати сепсис. Ці мікроорганізми є причиною 10% випадків лікарняних інфекцій в усьому світі.

Науковці провели дослідження на мишах і встановили, що бактерії VRE виживали при обробці етанолом. Ба більше – вони здатні швидше колонізувати кишківник мишей.


Чи безпечні спиртові дезінфікуючі засоби

Що таке сепсис? Це важке інфекційне захворювання, яке розвивається через прогресування і поширення інфекційного процесу в організмі через кров.

Що таке пневмонія? Це гостре запалення легенів, при якому вражаються альвеоли – повітряні міхурці. виникає через бактерії чи віруси.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.