Як це можливо

Частково ця цифра є статистичною похибкою. Рівень вакцинації італійські органи охорони здоров’я розраховують для офіційного населення міста чи села.

Увага Смертність від COVID-19 залежить від рівня вакцинації в країні: звіт ЄС

Тобто, рівень вакцинації може перевищити 100%, якщо у населеному пункті зробити щеплення значній кількості громадян, які офіційно там не проживають.

Мешканці активно включилися у вакцинальну кампанію ще відтоді, коли там вперше з'явилися вакцини. Наразі значна частина населення Палаццо Адріано вже отримала чи забронювала третю дозу.

Це здається неможливою статистикою. Але насправді в Палаццо Адріано ті люди, які тут живуть неофіційно, та мешканці сусідніх сіл також є вакциновані,
– пояснив мер Ніколо Грана.

Коротко про вакцинацію в італійських селах

Палаццо Адріано з населенням 2 100 людей є одним із понад 5, 5 тисячі італійських сіл з менш як 5 тисячами жителів. Більшість із сіл серйозно постраждали від того, що молоді люди виїжджають шукати роботу в інші країни чи великі міста та мають середній вік понад 60 років.

Якби COVID-19 поширився серед цих груп населення, села могли просто зникнути.

В Італії є багато невеликих сіл, у яких рівень вакцинації наближається до 100%. У Брінціо в північному регіоні Ломбардії майже 97% з 789 його жителів мають щеплення.

У Премані, що у провінції Лекко, 100% з 2000 її жителів отримали вакцину.