Закон про закупівлю ліків

— Перша частина законів змінювала усю систему поставок та дозволяла Україні купувати у міжнародних організацій медикаменти державної програми. Другий закон звільняв від податків. В свою чергу, відсутність податків, зменшувала би вартість ліків на 10-15%, а це збільшувало би кількість ліків, які можна було б придбати за державні кошти.

У Міністерстві охорони здоров'я, на сьогоднішній день, відкриті двері для того, щоби зекономити державі більше 40% ресурсів і на цю економію дозакупити ліки в онкологію, цукровий діабет, рідкісні захворювання.

— Ця можливість з'явилась вперше в Україні і вона дозволить не тільки зекономити гроші, а й побачити в Україні чесну, справжню вартість препаратів.

Ситуація з вакцинами

Державна програма вакцинації, як і будь-яка інша, завжди була дефіцитною.

— У нас вже практично більше року недоступні вакцини за державною програмою. Новонародженим дітям нічого не дають. Це велика трагедія, яку одразу не видно. Єдине спасіння для України – скористатись міжнародними закупівлями.

— Всі закони по спрощенню закупівель ліків у міжнародних організацій вирішують декілька питань. Збільшують уже дефіцитні програми лікування таблетками, більше людей отримають лікування та врятуються. Друге – знищують корупційну складову.

Робота МОЗу

— МОЗ спеціалізувалось 20 років поспіль на тому, що грабувало людей. У 2015 році в Україні вперше жодний чиновник не заробить ні однієї копійки на державних закупівлях тільки тому, що вони передадуть їх у міжнародні організації.

У МОЗі залишились системи, які заробляли на корупції у сфері закупівель. Вони по суті саботують процес прийняття рішень.

— Бюджет МОЗу найменший в Україні – це 4 млрд грн, аби забезпечити програму лікування. 35% вийде зекономити через міжнародні організації. А це 1,5 млрд грн, які зупинили би епідемію грипу, епідемію туберкульозу та гепатиту.

У МОЗі від невиконаної обіцянки може померти сотні тисяч життів.

Реформи системи охорони здоров'я

— Перше – перелік лікарських засобів готується на 2016 рік. Друге – його процес обговорення буде ширшим та більш професіональним. Третє – тепер будь-які дії не будуть робитись приховано. Проте, це не найголовніший документ, який потрібен Україні.

— Я би запропонував МОЗу відкласти всі справи, котрі насправді сьогодні не несуть ніяких результатів, вирішити першу стратегічну задачу – закупити медикаменти через міжнародні організації і таким чином покласти справжній фундамент реформ, а потім приступити до інших задач.