При вакцинації від COVID в Україні потрібно при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Читайте також Чи виявили в Україні "британський" штам коронавірусу: відповідь Степанова

Код потрібен, якщо немає підписаної декларації з сімейним лікарем. Дані про вакцинацію людей від коронавірусу в Україні будуть вносити в єдину електронну систему.

За словами Животенюка, це дасть можливість в майбутньому роздрукувати для пацієнтів паспорт вакцинації.

Він додав, що в електронну картку пацієнта будуть вносити дані про вакцинацію проти коронавірусу після отримання другої дози препарату. Також після щеплення людині відразу не будуть видавати паперові довідки.

Цікаво ВООЗ категорично проти введення паспортів вакцинації

Після вакцинації людину вносять в єдину електронну систему. Це дає йому можливість у майбутньому роздрукувати паспорт вакцинації. Після того, як людина отримає два уколи, в електронній картці пацієнта буде зафіксовано, що він був щеплений від COVID-19. Тоді будь-який лікар, який зможе зайти в його електронну картку, побачить цю інформацію: що людина такого-то числа отримала таке-то щеплення,
– пояснив Животенюк.

В Україні триває масова вакцинація

  • Вакцинацію розпочали з Черкас. Першим українцем, який отримав щеплення став Горенко Євген Васильович – лікар реаніматолог, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні.
  • Продовжила хвилю вакцинації Київщина, імунізацію області розпочали з Броварів — вакцинували лікарку дорослого інфекційного відділення Тетяну Шульженко.
  • У Вінницькій та Чернігівській областях першими щеплення проти COVID-19 отримали заввідділення і лікар мобільної бригади.

Перші щеплення проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 каналу