Вакцинація проти COVID-19 допомагає захистити невакцинованих людей. Висновки засновані на аналізі записів про вакцинацію та результати тестів в 177 географічно різних спільнотах Ізраїлю з 6 грудня 2020 року по 9 березня 2021 року.

До теми 5 речей, які можуть захистити нас від COVID-19

Клінічні випробування і кампанії вакцинації показали, що вакцина Pfizer-BioNTech проти COVID-19 дуже ефективна в запобіганні коронавірусу не лише на на індивідуальному рівні, а й на рівні спільноти.

Вакцинація в Ізраїлі розпочалася 19 грудня 2020 року. Першу дозу COVID-вакцини ввели майже 50% населення впродовж перших 9 тижнів капанії.

Як проводився аналіз

  • Дослідники зосередили свою увагу на 177 географічно відокремлених спільнотах, в яких були різні рівні вакцинації, а також на когорті нещеплених людей віком до 16 років, для яких вакцина ще не була доступною.
  • Автори оцінили, як змінилась кількість позитивних тестів на COVID-19 в будь-якому суспільстві між фіксованими часовими інтервалами.

Зростання вакцинованих на 20% зменшує поширення вірусу серед невакцинованих приблизно у 2 рази

Вчені виявили, що з кожним 20%-зростанням вакцинованих людей кількість позитивних тестів на SARS-CoV-2 серед невакцинованого населення зменшувалася приблизно удвічі.

Автори попередили, що у їхньому дослідженні не враховувалась можливість природного імунітету до SARS-CoV-2. Тож для остаточних висновків необхідні подальші дослідження.