Сумніватися у вакцині від китайської компанії не потрібно. Адже Sinovac користується великою популярністю у країні та випускає сотні мільйонів доз. Про це розповів академік Сергій Комісаренко в ефірі 24 каналу.

До теми Вакцина проти COVID-19 від Sinovac буде в Україні: скільки вона коштуватиме

Ефективність вакцини

За його словами, усі вакцини на рівні 92% – 97% однакові за ефективністю. Її розрахунок залежить від кількості людей, які перебували на третій стадії клінічних випробувань.

Чому саме Sinovac

Він відзначив, що наразі Китай виробляє свою продукцію дуже ретельно. Вона має високу якість. Коли Україна обирала вакцину, то звертала увагу на:

  • швидкість, з якою можна її отримати;
  • вартість;
  • ефективність.

Як ствердив академік, потрібно знати про побічні ефекти. "Ми вже чули, що перші введення деяких вакцин викликають алергічну реакцію. Зрештою, якщо ці клінічні реакції не вкрай небезпечні, треба погодитись на закупівлю китайських вакцин. Але це жодним чином не виключає використання інших вакцин", – зазначив Комісаренко.

Умови для вакцинації

Експерт наголосив, що в Україні повинна бути підготовлена вся інфраструктура для проведення вакцинації. Зокрема необхідно забезпечити транспорт та людей, які щеплюватимуть.

Коли почнеться вакцинація

"Я думаю, що вакцинація почнеться наприкінці січня. Але масове щеплення буде всередині 2021 року. Для цього потрібно проводити масову пропаганду", – додав експерт.

Що відомо про вакцину Sinovac: коротко

  • Одна доза вакцини від Sinovac коштує 504 гривень.
  • Оскільки МОЗ України замовило 1 800 000 доз, держава заплатить 907 200 000 гривень.
  • Препарат закуплений для вакцинації людей з професійної групи ризику, насамперед медичних працівників. Тобто вакцинацію проводитимуть безкоштовно.
  • Першу партію вакцин кількістю у 700 тисяч доз поставлять в Україну впродовж 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або одним з компетентних органів ЄС, США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики чи Бразилії.