Натомість повний захист починається через 4 тижні після першої імунізації. Про це в інтерв'ю SWR розповів генеральний директор компанії BioNTech Угур Шахін.

До теми Вакцину від Pfizer та BioTech тестуватимуть проти нового штаму COVID-19

Угур Шахін
"Ми отримуємо ранній ефект приблизно через 12 днів. Повний захист від вакцинації починається приблизно через 4 тижні після першої імунізації. Ми знаємо, що захист внаслідок вакцинації триває не менше 2,5 – 3 місяців”.

Про тривалішу дію препарату даних поки що немає, адже у майбутнє зазирати ще не навчилися. Оскільки вакцинація лише розпочалася, то тривалість імунного захисту внаслідок щеплення покаже лише час.

До лютого 2021 року можна буде оцінити ефект вакцини на відрізку в 6 місяців.

До слова, в інтерв'ю з іншим виданням Шахін заявив, що найближчими тижнями вакцину від Pfizer та BioNTech тестуватимуть на ефективності нового штаму коронавірусу, який виявили у Великій Британії.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).
  • 21 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило препарат та рекомендувала його використання в країнах ЄС.