FDA не знайшло свідчень того, що вакцина проти коронавірусу американської компанії Johnson & Johnson може призводити до виникнення тромбів. При цьому у відомстві зазначили, що їм відомо про кількох вакцинованих, які постраждали від тромбозів.

До теми Регулятор ЄС розглядає зв'язок між ще однією вакциною від коронавірусу та тромбами

На цей момент ми не виявили причинно-наслідкового зв'язку між вакцинацією і тромбозами, продовжуємо наше розслідування й оцінку цих випадків,
– йдеться в заяві FDA.

Що відомо про випадки тромбозів у вакцинованих Johnson & Johnson

У квітні до Європейського агентства з лікарських препаратів (EMA) надійшла інформація про 4 випадки утворення тромбів у вакцинованих. Один випадок стався під час клінічних випробувань, а інші 3 безпосередньо під час вакцинації в США. Одна людина померла.

Що відомо про вакцину Johnson & Johnson

  • Скорочено препарат називається Janssen. Вакцина заснована на традиційному підході до вакцинації. А саме з використанням вірусу застуди для введення білків коронавірусу в організм, завдяки чому утворюється імунна відповідь.
  • Це одноразова вакцина, тобто для імунізації необхідна лише 1 ін'єкція. Клінічні випробування показали, що вона на 66% ефективна в запобіганні різних варіантів COVID-19, а на 85% ефективна у захисті від важких ускладнень хвороби.
  • Вакцина Johnson & Johnson схвалена в США і Європі і призначена для людей віком від 18 років. Оскільки препарат має лише 1 компонент, її можна зберігати у звичайному холодильнику.