Про розробку таких законодавчих змін Супрун написала у колонці на сайті видання "Українська правда. Життя".

"Ми почали розробку законодавчих змін щодо вакцинації, які чітко регламентують питання обов’язковості вакцинації, посилять відповідальність за відмову від вакцинації без медичних протипоказань, видачу фальшивих довідок", – написала в. о. міністра.

Читайте також: Як перевірити якість вакцини проти кору: Супрун дала поради

Супрун наголосила, що ці законодавчі зміни також передбачають забезпечення дотримання рівня якості вакцин, які використовуються в Україні, а також допомогу у формуванні лікарської культури щеплення та поствакцинального контролю здоров’я.

В. о. міністра навела статистику, що за останній рік на кір в Україні захворіли 6 тисяч 784 людини, а померли 8 людей. Серед захворілих 86% не були вакцинованими.

"Іноді нам кажуть: "Але ж серед захворілих є 14% вакцинованих". На жаль, технічно неможливо перевірити, скільки з них мали підроблені довідки, а це все ще є огидною та руйнуючою людські життя практикою в нашій країні", – пояснила Супрун.

До слова, раніше у Верховній Раді Уляна Супрун заявила про необхідність запровадити відповідальність за відмову від вакцинації.