"Ми ініціювали зміни до ліцензійних умов, в яких передбачена протягом року ліквідація такого явища, як аптечний кіоск", — заявив він в середу, 20 липня, в Києві, зазначивши, що Україна є єдиною країною, в якій лікарські засоби продаються в кіосках .

За словами Соловйова, в Україні 6,5 тисячі суб’єктів здійснює підприємницьку діяльність, пов’язану з реалізацією лікарських засобів. Вони здійснюють реалізацію лікарських засобів через 22,5 тисячі місць — аптек, аптечних пунктів та кіосків — і з них 3 тисячі — саме аптечні кіоски.

За словами Соловйова, 80% аптек на сьогоднішній день знаходяться в місті. Згідно зі змінами до ліцензійних умов, аптечні кіоски в сільській місцевості — загальною чисельністю близько 600 — продовжать свою діяльність, однак для них змінені вимоги щодо торгової площі, а також приділено більше уваги кваліфікації персоналу та умов зберігання лікарських засобів.

Соловйов підкреслив, що в Україні найбільш високий показник за доступністю аптечних пунктів — 1 пункт на 2,4 тисячі людей. У Данії цей показник становить 1 на 17 тисяч осіб, у Польщі — 1 пункт на 6 тисяч.