Під час засідання уряду 29 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов запропонував виділити 100 мільйонів гривень на закупівлю апаратів ШВЛ з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Кабмін підтримав це рішення.

До теми В Україні зафіксували 9866 випадків зараження COVID-19

За словами Степанова, цих коштів повинно вистачити приблизно на 200 апартів штучної вентиляції легенів. Апарати планують закупити у вітчизняних виробників. Міністр зазначив, що апарати, які планують закупити, вже пройшли експертизу і вони відповідають усім критеріям якості.

На фоні скандалу з держпідприємством "Медзакупівлі" Степанов заявив, що закупівля апаратів ШВЛ відбуватиметься через державні підприємства, які підпорядковані органам управління МОЗ. Він додав, що все відбуватиметься в рамках законодавства та з дотриманням усіх процедур.

Нардеп Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі опублікував порядок використання коштів для закупівлі апаратів ШВЛ. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним за реалізацію бюджетної програми стає МОЗ.


Як не захворіти на коронавірус / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я