Дані про симптоми коронавірусу взяли від 2278 щеплених британців, які отримали позитивний результат на Covid-19 і зареєстрували ознаки хвороби у додатку ZOE Symptom Tracker.

Читайте також Майже всі люди, які тепер помирають від коронавірусу, – не вакциновані

Проаналізовану інформацію експерти порівняли з даними про вакцинованих людей з негативним тестом і невакцинованими дорослими з позитивним результатом.

Нехарактерний для вірусу симптом

За словами експертів, чхання не є поширеним симптомом вірусу і скоріше пов’язаний із застудою чи алергією. Водночас вони заявили, що люди, які були вакциновані, а потім захворіли на Covid-19, з більшою ймовірністю повідомляли про чхання як про симптом, ніж ті, у кого не було щеплення. Однак спеціалісти не розкривають, чи ці дані відносяться до британців з подвійним уколом, чи до людей, які мають лише одну дозу.

Часте чхання може бути потенційною ознакою того, що у вакцинованої людини є Covid-19. Тому потрібно пройти тест і самоізолюватись, щоб захистити своїх друзів, родину і колег,
– зазначили вони.

Оскільки чхання сильно сприяє поширенню вірусу, вони рекомендують вживати заходи, щоб звести до мінімуму загрозу розповсюдження. Рецепт простий і вже відомий усім:

  • під час чхання прикриватися серветкою обо згином ліктя;
  • не торкатися очей, носа і рота, поки не помиєте руки.

4 основні симптоми Covid-19 серед вакцинованих

Експерти також виділи 4 ключові симптоми, які проявляються у вакцинованих британців. Серед них:

  • Чхання;
  • Головний біль;
  • Нежить;
  • Хворе горло.