Про це пише Israinfo.

Не передати того жаху, який я відчувала, коли бачила чоловіка у комі і вже не сподівалася коли-небудь почути хоч слово з його вуст. Це чудо, що він видужав. Я буду до кінця днів дякувати лікарям за порятунок,
– такими були слова дружини врятованого хлопця лікарям після того, як вони змогли врятувати його, навіть із найменшими шансами вижити.

Близько року тому мешканець Єрусалиму потрапив у лікарню після судомного припадку. Після обстеження було виявлено менінгіт, який викликав небезпечне для життя підвищення внутрішньочерепного тиску.

Читайте також: Медицина майбутнього: у США роздрукували ліки на 3D-принтері

Медикаменти не допомагали одужати і хлопець знаходився на межі життя та смерті.

За словами лікаря Нево Маргаліта, хворий поступово занурювався у кому. Після того, як знепритомнів – його під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів.

Лікар Джон Уайстон з видрукованим на принтері черепом

Нейрохірург Джон Уайнстон розповів, що це дуже рідкісний випадок інфекції. Шанс вижити – низький. Для того, щоб врятувати життя хлопцю – йому видалили 15 см кісток черепа. Однак постало питання: як йому далі жити з видаленою частиною черепа.

Через кілька місяців після першої операції, лікарі вирішили заповнити частину черепа протезом, видрукуваним на тривимірному принтері, який точно відповідатиме формі черепа.

Наразі, як повідомляють лікарі, стан хворого покращився і він зміг повернутися до нормального життя.

Зазначимо, це не перший випадок використання 3D-принтерів в ізраїльській медицині. Окрім органів, існує також виробництво протезів. В Ізраїлі у відділеннях щелепно-лицевої хірургії вже використовуються 3D-принтери.