Вже з 17 червня ніхто не вимагатиме завантаження застосунку "Вдома" при проходженні паспортного контролю на кордоні. Про це у своєму телеграм-каналі розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

До теми З якими вакцинами можна в'їжджати в Україну без самоізоляції: перелік МОЗ

За рік "Вдома" скористалися майже мільйон людей. Кілька кліків замість декількох заповнених документів від руки. Ми добре розуміємо, що необхідно покращити для розвитку проєкту,
– написав Федоров.

Він також переконаний, що ця технологія допомогла зберегти сотні життів.

Зауважимо, що уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року. Поки що на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки.


Правила зеленої карантинної зони / Інфографіка 24 каналу

Як повертатись в Україну: що змінилось при перетині кордону

Джерело: Урядовий портал

При “зеленому” рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Також громадяни України можуть вільно перетинати КПВВ.

Натомість іноземці завжди повинні мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19. Також під час перетину кордону їм необхідно мати:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, схваленими ВООЗ.