Вчені-волонтери розробили український целокс. Назвали "Кровоспас".

Він забезпечує утворення щільного масивного згустку, який надійно закупорює рану і цей же носій дозволяє досить легко видалити цей засіб з рани. Він повинен забезпечити гемостаз менше ніж за 3 хвилини,
— розповідає керівник науково-дослідницького центру .

Тобто "Кровоспас" утворює щільний кров'яний згусток, який закупорює рану та зупиняє кровотечу.

Також розробники наголошують, що засоби цього класу робляться так, щоб їх міг застосувати будь-хто на полі бою, солдат-солдату, коли не йде мова про якусь кваліфіковану меддопомогу і йти до кваліфікованого лікаря занадто далеко. А виймається засіб тоді, коли поранений потрапляє власно кажучи у медичний заклад.

До слова, головний засіб в аптечці НАТІвського зразка – це кровоспинний препарат. Адже бійці на фронті найчастіше гинуть саме від втрати крові.

Імпортний гемостатичний засіб - коштує дорого. В інтернеті ціна стартує від 40 євро. Українські волонтери закуповують дешевше - 20-30 євро за одиницю. А ось вартість "Кровоспасу" буде в рази меншою.

Можу скзати лише одне: наш буде коштувати ну принаймні вдвічі дешевше, порвінюючи з квіклотом та целоксом,
— запевняють розробники.

"Кровоспас" не поступається імпортним аналогам, а в чомусь навіть кращий. Починає діяти дуже швидко і його повністю видно під рентгеном.

Та наразі застосовувати препарат ще зарано. Ще не пройшли ВСІ клінічні випробування. Але розробники вже ведуть переговори з одним з українських фарм-заводів.