Як заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зараз лабораторії МОЗ не заповнені на 100%. Про це він сказав під час брифінгу, пише 24 канал.

Важливо Чому локдаун в Україні запровадять саме з 8 січня: пояснення МОЗ

Степанов зазначив, що зараз в Україні будуть проводити безкоштовне тестування на COVID-19 усім громадянам, які мають ознаки респіраторних захворювань.

У нас зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням через мобільну бригаду, сімейних лікарів або іншим способом,
– констатував Степанов.

Раніше Міністерство охорони здоров'я вже заявило про зміну підходу до тестування на коронавірус. При цьому метод ПЛР залишається основним для лабораторної діагностики COVID-19.

Яка зараз ситуація з COVID-19 в Україні

  • В Україні продовжує скорочуватися динаміка захворюваності коронавірусною хворобою. Станом на 12 грудня цей показник становить 460,4. У порівнянні з попередньою добою цей показник скоротився на 9,1. При цьому норма захворюваності на 100 тисяч населення складає 40.
  • Найбільш проблемними є Київ (766,8), Черкаська (735,6), Сумська (726,6), Запорізька (724,1) і Київська (649,3) області.
  • Також в Україні продовжує скорочуватися заповненість лікарняних ліжок для пацієнтів з коронавірусом. Зараз в країні заповнені 43,6% таких ліжок.


Як підготуватися до ПЛР-тестування / Інфографіка 24 каналу