Про це заявила головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України, гастроентеролог Наталія Харченко у Києві.

Ми можемо дати лише загальну характеристику стану, тому що є поняття лікарської таємниці, є поняття згоди пацієнта, і ми всі, дотримуючись кодексу лікаря, можемо, загалом, характеризувати її стан, що він на сьогодні відносно задовільний,
– сказала Харченко.

За її словами, на момент розмови Савченко не висувала скарг. Її вага збільшилася на два кілограми, повідомила лікар.

Зі свого боку, завідувач кафедри неврології Національного медичного університету імені Богомольця, невропатолог Лариса Соколова заявила, що на психічному і психологічному стані Савченко голодування не відобразилося. "Вона продовжує контролювати стан свого здоров’я і відчуває зміни, саме тому вона погодилася на поступовий вихід із голодування", – сказала Соколова.

Лікарі повідомили, що умовою їх допуску до громадянки України керівництво московського СІЗО назвало обговорення виключно медичних питань. "Навіть вітання від усіх нам довелося передати наприкінці нашої зустрічі", – сказала Соколова.

Нагадаємо, українські медики, які відвідали в суботу льотчицю Надію Савченко, прийшли до висновку, що їй знадобиться близько двох місяців для виходу з голодування.

Медики провели консиліум щодо стану її здоров’я. Зустріч українських медиків з Савченко тривала 3,5 години.