Олександр Квіташвілі на посаді міністра вже пів року. Все що встиг – налякати українців своїми планами на реформу. Люди бояться, що медицина тепер уже офіційно стане платною. А лікарні – продадуть бізнесменам.

Головний лікар однієї із столичних лікарень Таїсія Лобода показує скупий бюджет закладу – на порятунок однієї людини держава виділяє 7 гривень на добу.

Удругому півріччі завдяки тому, що Київ має краще фінасування у нас буде 32 гривні, а з жовтня – 49,
— розповідає лікар.

Але і цих коштів катастофічно не вистачає, каже Таїсія Лобода.

З високих трибун Олександр Квіташвілі щоразу заявляє, що так бути не повинно. Спочатку він пропонує надати лікарням побільше автономії. Про приватизацію – поки не йдеться.

Експерти пояснюють, таким чином міністр хоче зробити безкоштовними для пацієнтів лише окремі послуги.

Відповідні зміни скоро потраплять на розгляд парламенту. Якщо за них проголосують – держава гарантуватиме пацієнту оплату так званого "базового пакета". За словами експертів, до нього точно мають увійти – невідкладна медицина та допомога маленьким дітям. Усе інше – з кишені хворих.

Але скільки саме доведеться звідти діставати – сьогодні не знає ніхто.

Прем'єр Арсеній Яценюк вимагає від міністра Квіташвілі швидких результатів – три місяці, щоб побачити перші результати медичної реформи. Та сам Міністр охорони здоров'я визнає, що цього часу замало і вже морально готовий до відставки.

Нагадаємо, Прем'єр Арсеній Яценюк доручив низці центральних органів виконавчої влади до 10 червня провести службове розслідування на предмет належного виконання службових обов'язків міністром охорони здоров'я Олександром Квіташвілі.