Міністр освіти Сергій Шкарлет розповів, що український уряд опрацьовує механізм введення обов'язкової COVID-вакцинації від для вчителів. Адже вони перебувають в групі дітей та колег і є потенційними носіями вірусу.

До теми Три місяці з початку вакцинації: скільки українців захищено проти COVID-19

Діти менше хворіють, але вони теж є носіями. Треба подумати про те, можливо, потрібно у кваліфікаційну характеристику професії внести обов'язково або вакцинацію, або ПЛР-тест,
– вважає Шкарлет.

Міністр додав, що спершу у сфері освіти вакцинуватися хотіли всього 32% співробітників.

Як змінилась ситуація:

  • Нині по школах і садочках на вакцинацію записалось 250 тисяч працівників,
  • В установах вищої освіти і коледжах хочуть вакцинуватися 25 тисяч людей (в середньому по всіх установах це більше ніж 90% всіх співробітників).

Шкарлет додав, що у Києві вже розпочали ревакцинацію працівників сфери освіти. Також міністр сподівається, що "назва вакцини Pfizer дасть ще більший відсоток бажаючих".

Темпи вакцинації в Україні:

  • Від початку вакцинальної кампанії в Україні вакцинували 978 354 людини. З них 978 352 отримали 1 дозу. Натомість повністю імунізовані, тобто отримали 2 дози, 75 787 громадян.
  • Впродовж минулої доби, 23 травня, щеплення проти коронавірусу отримали всього 1 325 людей. 1 004 з них отримали другу дозу вакцини.