Україна веде перемовини по вакцині з кількома виробниками

Деталі процесу перемовин щодо закупівлі вакцини від COVID-19 прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Читайте також Вакцинацію обіцяють розпочати в лютому: які результати наради "Слуги народу" зі Степановим

Ми ведемо переговори з 6 виробниками вакцини, які мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах і у Всесвітній організації охорони здоров'я як офіційна і легалізована вакцина,
– зазначив Шмигаль.

За його словами, наразі є можливість вибирати з 3 вакцин. Найімовірніше, у перших партіях, які надійдуть в Україну, будуть якраз ці 3 різні вакцини.

Прем'єр наголосив, що всі вони однозначно будуть ліцензовані в Україні, схвалені ВООЗ та іншими країнами. Шмигаль запевняє, що в Україні використовуватимуть лише вакцини з підтвердженим відсотком ефективності.

Майже з усіма виробниками Міністерство охорони здоров'я підписало non-disclosure agreement, що не дає права обговорювати публічно деякі деталі.

"Але ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів про необхідність поставки перших партій вакцини якомога швидше", – розповів глава уряду.

Він також додав, що вже зараз можна стверджувати, що ці переговори дали свій результат – в України буде вакцина не пізніше лютого.

Що відомо про платну вакцинацію

Шмигаль вважає, що вакцинація від COVID-19 в Україні на комерційній основі проходитиме паралельно з державною вакцинацією.

"Як тільки вакцини за прискореною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити їх", – пояснив прем’єр.

Далі питання буде до таких компаній, адже вони також ведуть свої переговори й укладають договори.

Зверніть увагу Коли в Україні можна буде придбати вакцину від COVID-19: прогноз МОЗ

Розслідування підпільної вакцинації

Щодо результатів перевірок щодо можливої підпільної вакцинації від COVID-19, то, за словами Шмигаля, правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Наразі ведуть слідчі дії, інформацію щодо результатів обіцяють повідомити пізніше.