Україна не подолала COVID-19 і щодня є нові випадки хвороби. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Важливо В Україні з 11 липня заборонять курити електронні сигарети у громадських місцях

"На жаль, ми не подолали ковід. На жаль, люди хворіють. Ті, хто звертається по тестування. Ми фіксуємо не менше чотирьох тисяч випадків на тиждень, маємо 1,5 тисячі госпіталізованих, активних випадків – 29 тисяч. Хвороба просто відійшла на інший план", – розповів Михайло Радуцький.

Депутат порадив і надалі дотримуватися тих правил, які існували під час запровадження карантину в Україні. Хоча розуміє, що війна внесла свої корективи у поведінку українців, і не завжди є змога дотримуватися всіх обмежень.

"Я б все ж таки не забував про правила соціальної дистанції. Я розумію, що маски сьогодні це вже не дуже реально, але хоча б соціальна дистанція, обробка рук, це нікому не завадить. І не тільки від ковіду. Ковід, на жаль, ми не перемогли, хоча б дуже хотілося", – відзначив народний депутат.

Загроза мавпячої віспи

Михайло Радуцький розповів і про загрозу нової небезпечної хвороби, яка почала ширитися світом – мавпяча віспа. За його словами, розповсюдження цієї інфекції поки не виглядає занадто загрозливою, однак є ризики мутації вірусу, що може призвести до серйозніших наслідків.

Детальніше Мавпяча віспа: що це за хвороба, симптоми, лікування та як передається

В Україні очікують рекомендації від ВООЗ, як протидіяти розповсюдженню мавпячої віспи й готують відповідні заходи.

Напередодні головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні будуть випадки інфікування мавпячою віспою. Однак поки таких випадків зафіксовано не було.

Дивіться відео інтерв'ю з пілотом гелікоптера, який літав на оточений завод "Азовсталь"