Україна отримала вакцину 18 липня. Як повідомили у МОЗ, цими препаратами мобільні бригади щеплюватимуть організовані колективи та професійні групи попередніх етапів.

Цікаво В Україні дозволять щеплювати від COVID-19 дітей: коли

Що кажуть у МОЗ та ЮНІСЕФ

В ЮНІСЕФ підкреслили, що у рамках COVAX до кінця 2021 року Україна отримає достатню кількість різних вакцин, аби захистити від коронавірусe до 20% населення.

Наша ключова мета — захистити якнайбільше українців від COVID-19. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам у цьому. Щодня ми збільшуємо обсяги вакцинації,
– наголосив Віктор Ляшко, очільник МОЗ.

Водночас очільниця Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл додала що кращий доступ до вакцин для всіх країн є най ефективнішим шляхом подолання пандемії.

Реакція ВООЗ

Відреагували на нову поставку вакцин в Україну й у Всесвітній організації охорони здоров'я. Там зауважили, що вакцину Moderna широко використовують у США та інших країнах.

"Через COVAX за останні місяці в Україну доставили понад 2 мільйони доз вакцин і сьогоднішня доставка подвоїть доступні вакцини", – пояснив Ярно Хабіхт, представник ВООЗ.

В Україну прибула вакцина виробника Moderna: дивіться відео ЮНІСЕФ

Вакцину доставили у міжнародний аеропорт "Бориспіль" / Фото ЮНІСЕФ​

Коротко про вакцину від Moderna: що варто знати

  • Це мРНК-вакцина. Вона розроблена за технологією, яка спонукає організм виробляти аналогічні складу вірусу білки і викликає імунну відповідь.
  • Нова назва вакцини від американського виробника Moderna – Spikevax. Щеплення цим препаратом потрібно проводити двічі з інтервалом у 28 днів.