Про це в інтерв'ю Радіо НВ повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Читайте також План вакцинації проти коронавірусу будуть оновлювати, – Шмигаль

Віктор Ляшко
“Україна може розраховувати щонайменше на 8 мільйонів доз вакцини, тобто це розрахована кількість доз відповідно до 20% всього населення. Ми продовжуємо перемовини з ВООЗ для того, щоби збільшити цю кількість доз”.

За словами Ляшка, все залежатиме від загальної вартості вакцин, які потрапляють у портфель COVAX. 8 мільйонів — це стовідсоткова гарантія, 16 — це потенційна можливість

Віктор Ляшко
“Є потенційна можливість, що Україні за цим механізмом дадуть 16 мільйонів доз – ми це проговорюємо, але поки що гарантій немає”.

Що відомо про майбутню вакцинацію

  • План уже затвердив уряд. Спершу вакцинують групи ризику.
  • Україна найімовірніше отримає вакцини виробництва англо-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca. Її ефективність складає 70%, що є меншим відсотком, ніж у Pfizer/BioNTech та Moderna.
  • Але її транспортування та використання простіше – AstraZeneca не потребує ультрахолодних умов зберігання, на відміну від вакцин Pfizer/BioNTech та Moderna.
  • Разом з тим, очільник МОЗ наголосив, що Україна готується до отримання будь-якої з трьох вакцин і створить відповідні умови.
  • Варшава може передати Києву вакцину проти коронавірусної інфекції, якщо у них будуть наявними надлишки. Наразі тривають перемовини.

4 етапи вакцинації в Україні / Інфографіка 24 каналу