Технічні можливості є як і в державних, так і в приватних лабораторіях. Про це в ефірі "Право на владу" розповів голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Актуально 5 речей, які можуть захистити нас від COVID-19

В Україні є технічні можливості перевіряти на вірус Дельта. Це академія звичайних наук, дві державні лабораторії Центру громадського здоров'я і 2 приватні лабораторії. Зараз чекаємо реагенти від ВООЗ, надалі будемо їх закуповувати,
– розповів Радуцький.

Раніше очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що вакцини проти коронавірусу, наявні в Україні, захищають від агресивного Дельта-варіанту вірусу SARS-CoV-2.

Що варто знати про штам Дельта: основне

Джерело: МОЗ України

  • Цей штам коронавірусу вперше виявили в Індії. Нині його зафіксували у 92 країнах. Особливо він розповсюджений в Індії, Росії, Португалії та Великій Британії.
  • Згідно з даними служб громадського здоров’я Великої Британії, Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
  • У Великій Британії інфікування цим варіантом становить 96% серед нових випадків зараження коронавірусом.
  • За даними австралійських лікарів, для передачі Дельта-варіанту достатньо від 5 до 10 секунд.
  • 23 червня в Україні виявили 2 випадки зараження коронавірусом, викликаних новим штамом Дельта. Хворобу виявили у людей, які приїхали з Росії.