Аби перевірити безпечність та ефективність препарату, в Угорщині протестують 10 його початкових доз. Про це повідомив очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто, пише "Радіо Свобода".

Цікаво Українська вакцина від COVID-19 може бути готовою до кінця 2021 року: за яких передумов

Напередодні дипломат також допустив, що всередині країни можуть почати власне виробництво "Супутник V". Між угорським виробником ліків та росіянами тривають переговори щодо цього.

Також Угорщина як країна-член ЄС веде перемовини з китайськими виробниками вакцин – вже придбали 2,8 мільйона доз китайського препарату.

Раніше Будапешт зарезервував 12 мільйонів доз вакцини від виробників в Європі і США, зокрема компаній AstraZeneca, Janssen та американо-німецької вакцини від Pfizer-BioNTech.

Чому російську вакцину критикують

  • Влітку росіяни оголосили про реєстрацію "Супутник V" – першої у світі вакцини від COVID-19. Проте Москва не завершила всі етапи клінічних випробувань.
  • Український санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, без третьої фази випробувань ставити препарат на серійний випуск не можна.
  • У Німеччині також розкритикували російський препарат Sputnik V. Його реєстрацію там назвали "ризикованим експериментом на людях".
  • А міністр охорони здоров'я США заявив, що у розробці вакцини важлива безпека препарату, а не швидкість його створення.