Тестувати будуть працівників комунальних служб, а також колег хворих по роботі, інформує "Радіо Свобода".

Зверніть увагу Спалах коронавірусу в гуртожитку Вишневого: 78 хворих, яка там ситуація зараз

ПЛР-тестування вже провели співробітникам медзакладу, де працює перша у гуртожитку хвора на коронавірус. Результати тестування виявились негативними.

Сьогодні всі контактери виявляються засобом опитування, а далі вони обстежуються їхніми сімейними лікарями. На сьогодні коло таких контактних, окрім гуртожитку, всі 100% визначено і проходить режим перевірки. Зокрема, у нас були слюсарі, які працювали на цьому поверсі, де живе перша хвора, по заміні труб. Це працівники комунального підприємства,
– розповів радник мера Запоріжжя Валерій Еделєв.

Спалах COVID-19 зафіксували в одному з гуртожитків у Олександрівському районі. Наразі відомо про 15 випадків зараження коронавірусом. Протестовано 138 зі 150 мешканців. Усіх з позитивним результатом – госпіталізували.

У сьомій медчастині – дев’ять людей. А шестеро людей, що мають ознаки та діагностику, яка супроводжується температурою та кашлем, спрямовані до інфекційної лікарні. Інші перебувають під наглядом лікаря. Всі інші перебувають на самоізоляції,
– додав Еделєв.

Першою у гуртожитку Запоріжжя на коронавірус захворіла мешканка, яка працює медсестрою в місцевій лікарні. Про це пише телеграм-канал Teza. Жінка переносила хворобу на ногах. І її госпіталізували лише тоді, коли вона почала задихатися. В лікарні у неї підтвердився COVID-19.

При цьому, мешканці кажуть, що директор гуртожитку і чиновники не зробили нічого, щоб запобігти поширенню хвороби. Кажуть, що чоловік медсестри після її госпіталізації та виявленого вірусу, вільно ходив містом і займався своїми справами. Згодом, у нього теж підтвердився COVID-19.

Чиновники ж відповідають, що інфіковані мешканці не скаржилися на симптоми та не зверталися за медичною допомогою. Люди це заперечують.

У мерії Запоріжжя заявили, що гуртожиток закрили – на 14 днів. Перевірятимуть й дотримання карантину в інших гуртожитках міста.

Важливо! Станом на 26 квітня в області зафіксували 182 випадки COVID-19, один з них – летальний.


Перебіг захворювання COVID-19/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.