Уряд країни та європейські вчені стверджують, що країні допомогла швидкість реагування на пандемію – невідкладне введення карантинних заходів та відстеження усіх контактів хворих, пише Bloomberg.

До теми Розрахували точні дати закінчення пандемії COVID-19 в Україні та інших країнах

Зауважимо, що станом на 28 квітня 13:00 у Словаччині 1384 випадків зараження коронавірусом та 20 смертельних випадків. Окрім того, 423 людини вже встигли одужати. Загалом, у Словаччині смертність від COVID-19 складає 3,3 на мільйон населення. До прикладу, у сусідній Польщі цей показник – 14,1, а в Іспанії – 496,2.

Як ми вже зазначили, Словаччина стала першої країною після Італії, яка ввела карантинні обмеження по всій країні. Окрім того, політики та телеведучі почали носити маски ще до введення обов'язкового "маскового режиму", а лижників з Австрії відразу відправляли на обсервацію.

Швидкість важлива. Було б ідеально стримувати епідемію на тій стадії, коли ви можете відстежувати контакти кожного нового випадку. Озираючись назад, Словаччина вчинила правильно,
– сказала завідувачка кафедри епідеміології Віденського медичного університету Єва Шернхаммер.

У Братиславському автономному краї, де проживають 10% населення Словаччини, глава регіону Юрай Дроба наказав закрити школи на карантин через два дні після першого випадку в країні. Ще на початку епідемії головний санінспектор Ян Мікас наказав правоохоронцям зупинити колону лижників, які поверталися з Австрії, та помістити їх на обсервацію. Під час обсервації COVID-19 виявили у близько 60 спортсменів.

Якщо ця тенденція збережеться, ми зможемо сказати, що впоралися з ситуацією як одні з кращих. Серед більшості населення вірус не поширюється,
– сказав глава урядового Інституту політики охорони здоров'я Мартін Сматана.


Важливість карантину / інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.