Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на дані NCDC (Нігерійський центр по контролю за захворюваннями). Гарячка Ласса підозрюється у 1708 людей, а у 472 осіб це лабораторно підтверджено.

Читайте також: У Нігерії невідомий вірус забрав життя 15 осіб

Крім того, постраждалими є 14 медичних працівників. У Нігерії вживаються заходи щодо карантину хворих. Додамо, що спершу гарячку складно діагностувати через те, що хвороба протікає без специфічних симптомів, серед яких – втомлюваність, загальна слабкість, лихоманка, головний біль, біль в горлі, блювота, діарея, набряк обличчя і низький артеріальний тиск.

Гарячка Ласса – що це?
Гостре інфекційне захворювання, яке характеризується в типових випадках гарячкою, тромбогеморагічним синдромом, виразковим стоматитом і фарингітом, міокардитом, ураженням органів дихання, печінки, нирок, судинної і центральної нервової системи (ЦНС), нерідко — тяжким перебігом з досить високою летальністю.

Як передається гарячка Ласса?

Захворювання передається шляхом прямого контакту сечею, виділеннями або кров'ю гризунів, які його переносять, а також після контакту з предметами, які були забруднені такими виділеннями.

Додамо, що захворювання передається від людини до людини при контакті з біологічними рідинами, а також повітряно-крапельним і статевим шляхом. На даний момент існує лікування, яке особливо ефективно діє в разі виявлення лихоманки на ранніх стадіях.

Інкубаційний період – 6-21 день. Збудник лихоманки належить до тієї ж групи, що і вірус Ебола, але менш смертоносний.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, противірусний препарат рибавірин ефективний для лікування лихоманки Ласса, якщо він призначається на ранніх стадіях клінічного захворювання.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.