Неблагополучною визнана територія радіусом 2 кілометри біля села Азовське, повідомили в управлінні Россільгоспнагляду в окупованому Криму і Севастополі.

Читайте також: "Дефіцитні" вакцини від сказу: хто ховає і де їх шукати

У період карантину заборонена торгівля тваринами, вивезення їх із території, проведення виставок, а також навчальні заходи з собаками,
– наголосили у відомстві.

Що відомо про сказ? Особливо небезпечне вірусне захворювання. Недуга протікає з важким ураженням нервової системи і, як правило, завершуються смертю. Головним джерелом поширення сказу є дикі м'ясоїдні тварини (лисиці, єнотовидні собаки, корсаки, вовки, щурі), а також безпритульні собаки та коти.

Що робити, якщо вкусила дика тварина?

  • Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура може врятувати життя.
  • Продезінфікуйте рану антисептиком на основі спирту чи йоду.
  • Зверніться по допомогу до найближчого медичного закладу. Якщо ви не знаєте, чи була тварина здоровою – обов’язково зробіть щеплення вакциною.
  • Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження. Це стосується ветеринарів, лісників та тих, хто працює з тваринами.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.