Антимікробне покриття під назвою МАР-1 розробили вчені з Гонконзького університету науки та технологій (NKUST) та повідомили про це на офіційному сайті університету.

До тем В Україні понад 9 тисяч українців інфікувалися COVID-19

За словами вчених, після розпилювання МАР-1 перетворюється у надтонку плівку, захисні властивості якої активізуються при контакті з людською шкірою.

Плівка складається з термочутливих полімерів, які дають змогу реагувати на тепло людського тіла, та дезінфекційних нанокапсул, які власне і знищують віруси та бактерії. Вчені запевняють, що МАР-1 ефективно вбиває до 99,99% бактерій та вірусів.


Зразки нановолокна / NKUST

МАР-1 7 місяців тестували на завісах перегородок у місцевій державній лікарні та 6 місяців на постільній білизні у будинку пристарілих. У першому випадку загальна кількість бактерій зменшувалась на 99%, а у другому – на 95,8%.

Розробники стверджують, що МАР-1 можна наносити на види будь-яких поверхонь: метал, бетон, дерево, скло, пластик, а також на тканину, шкіру та текстиль. Професор університету Джозеф Кван запевняє, що використання МАР-1 не впливає на зовнішній вигляд поверхонь та тактильні відчуття, а захисний ефект зберігається до 90 днів і є безпечним для шкіри та навколишнього середовища.


Водопровідні труби із покриттям MAP-1 (ліворуч) та без (праворуч) / NKUST

Аби допомогти країні у боротьбі з пандемією COVID-19, компанія Chiaphua Industries Ltd профінансувала використання МАР-1 у понад 70 дитячих садочках, школах, шкільних автобусах та будинках для літніх людей, а також у торгових центрах, церквах та спортивних залах.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.