Членкиня комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Ольга Стефанишина розповіла, що у впровадженні нового локдауна має бути логіка. За її словами, для цього необхідно продумати захисні механізми для бізнесу.

Читайте також Денис Шмигаль пояснив, чому Буковель продовжує роботу в "червоній" зоні карантину

Стефанишина заявила, що наразі про такі механізми представники влади зовсім не говорять, а в Україні є економічна криза.

Водночас, на її думку, держава не має повноцінної допомоги міжнародних партнерів через "недолугу політику уряду" та відсутність справжніх реформ. Стефанишина припустила, що саме тому наразі Україна опинилася у дуже складному стані.

Потрібно використовувати важелі для підтримки бізнесу. Розуміючи, яка сьогодні ситуація і для бізнесу, і для економіки, думаю, що це буде дуже важко,
– заявила вона.

Чому попередній локдаун був неефективним

На думку Стефанишиної, попередній локдаун в Україні запровадили дуже дивним чином. За її словами, він був абсолютно позбавлений логіки.

"У багатьох містах України неможливо було купити шкарпетки, а в "Буковелі" люди спокійно каталися і перебували одночасно по 100 і більше осіб", – розповіла депутатка.

До теми Відпочинок на Івано-Франківщині під час локдауну: деталі, які варто знати туристам

Як припустила Стефанишина, теперішнє різке зростання захворюваності на COVID-19, зокрема на Прикарпатті, є результатом "подвійних стандартів ведення карантину".

Депутатка вважає, що не потрібно було видумувати якісь унікальні методи локдауна, а натомість організовувати програму вакцинації.

Країни, які займалися вакцинацією з грудня, наприклад Велика Британія та Ізраїль, вже фіксують падіння захворюваності та госпіталізації людей на рівні 90 – 95%. Україна таким пишатися не може,
– заявила Стефанишина.

Як підсумувала Стефанишина, провалена програма вакцинації ставить Україну в загрозливу ситуацію перед хвилею захворюваності на коронавірус, яка буде навесні.

Як новий локдаун може вплинути на економіку та бізнес в Україні: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні, ймовірно, доведеться вводити новий локдаун.
  • Очільник уряду наголосив, що українцям варто й надалі дотримуватися карантинних обмежень та не тішити себе ілюзіями, що "вакцина все врятує".
  • Локдаун запровадять, якщо медична система буде перевантаженою.