Епідеміологиня Наталія Виноград розповіла, що питання поширення штаму Delta в Україні вже найближчим часом є дуже актуальним. Саме через цей варіант коронавірусу виникає висока настороженість та розуміння небезпеки.

До теми Симптоми Delta-варіанту коронавірусу: хто найчастіше інфікується цим штамом

Чому ризик зараження високий

За словами Виноград, українці мають бути готові до поширення нових варіантів коронавірусу. Водночас Україна має великі міграційні процеси з Росією, а саме там зараз активно поширюється штам Delta.

Ризик занесення з Росії однозначно існує. З цим треба рахуватися і до того треба готуватися,
– наголосила експертка ВООЗ.

Виноград також зауважила, що зараз дуже швидко змінюється ситуація. Зважаючи на це, українці повинні дотримуватися усіх необхідних карантинних вимог та повернутися до надійних заходів захисту.

Епідеміологиня розповіла про Delta-варіанту COVID-19: дивіться відео

Штам Delta: що відомо

  • Delta-варіант COVID-19, який вперше зареєстрували в Індії, виявили вже в 74 країнах. Експерти занепокоєні, що він може стати домінантним у всьому світі.
  • Найчастіше пацієнти, інфіковані штамом Delta, скаржаться на загальне нездужання, високу температуру, головний біль, кашель нежить та біль у горлі.
  • Дослідники також проаналізували ефективність вакцинації проти штаму з Індії. Вони повідомили, що препарати від Oxford/AstraZeneca і Pfizer-BioNTech ефективні для зниження ризику зараження і госпіталізації з Delta-штамом.