На результатах досліджень медиків видання Men's Health називало чотири найбільш ефективних способів для запобігання застуди та грипу.

Дотики до обличчя

Медики радять знизити частоту дотиків рук до різних частин обличчя, адже це підвищує ризик розвитку простудних і вірусних захворювань.

Крім того, експерименти японських медиків показали, що люди, які мають звичку торкатися руками до очей або до носа, на 40% частіше хворіють на респіраторні захворювання, ніж ті, хто утримується від дотиків до частин свого обличчя.

Здоровий сон

Недосипання украй негативно впливає на здоров'я людини. Люди, які сплять менше шести годин на добу, в чотири рази більш сприйнятливі до застуди, ніж ті, хто спить сім чи більше годин.

Недостатня кількість сну призводить до значних змін у функціонуванні імунної системи. Зокрема, за даними вчених відбуваються зміни типів імунних клітин, що циркулюють в крові, а також сигнальних молекул, синтезованих такими клітинами, які допомагають їм у комунікації.

Спорт

Дослідження доктора філософії Девіда Нимана, професора з Аппалачського державного університету показали, що щоденні прогулянки і спорт можуть допомогти перемогти віруси рухом.

За даними фахівців, люди, які займаються спортом п'ять або більше днів на тиждень, на 46% менше схильні до ризику розвитку простудних і вірусних захворювань, ніж ті, хто здійснює тренування всього раз на тиждень.

Обійми

Американські вчені з дослідницького університету Карнегі знайшли незвичайний спосіб боротьби із застудою. Їм вдалося з'ясувати в ході наукових досліджень, що обійми допомагають запобігти розвитку інфекційних захворювань, а також прискорити процес одужання.

Читайте також: Що не можна робити відразу після їжі