Дієтолог Шарлотт Уоттс в інтерв’ю сайту "Healthista" розповіла про корисні продукти повсякденного харчування, що здатні дійсно заспокоїти нерви.

Ромашка

У багатьох родинах існує ціла традиція — пити ромашковий чай перед сном. Ромашка багата на амінокислоту гліцин, що заспокоює нерви. А ще завдяки гіпуровій кислоті напій із цією рослиною робить організм стійкішим до впливу інфекцій.

Капуста

Звична нам білокачанна капуста, а також її найближчі біологічні родичі — кучерява, брюссельська капуста, броколі, хрін та гірчиця — допомагає печінці очищувати організм від токсинів, що утворюються під час дії стресових гормонів. Така дія обумовлена тим, що ці продукти багаті на глюкозинолати.

Горіхи

Будь-який вид горіха багатий на вітамін B, цинк і магній. Відомо, що саме ці речовини організм використовує для подолання стресу. Тож горіхи є чи не найпершим засобом для попередження неприємних результатів від нервування. Також цей продукт, за високої калорійності, не призводить до проблем із вагою. Адже горіхи здатні пришвидшувати обмін речовин і нормалізувати рівень цукру.

Часник

Часник майже не впливає на роботу нервової системи. Але цей продукт добре підходить для подолання згубних наслідків стресу. Річ у тім, що будь-яке нервування послаблює імунну систему. Часник має протимікробні, противірусні та протигрибкові властивості, а також допомагає при запальних процесах.

Ягоди

Сьогодні популярним є відшукування продуктів із високим умістом антиоксидантів. Ягоди у своєму складі мають високий уміст цих речовин. Тож їх уживання робить нас більш стійкими до стресу як такого. Ягоди не викликають газоутворення, тобто легко перетравлюються. Стрес, у свою чергу, стоїть на заваді нормальному травленню.

Чорний шоколад

Шоколад є дуже популярним засобом боротьби із стресом. І недарма велика кількість людей вживає його в їжу після моментів найбільшого розчарування або очікування. Чорний шоколад сприяє викиду ендорфінів. Тож доведено, що 40 грамів чорного шоколаду на день допомагають долати стрес.

Жирна риба

Цей продукт добре підходить під категорію "на гурмана". Утім, незважаючи на всі упередження, жирна риба багата на Омега-3 жирні кислоти. Саме вони необхідні організму для покращення сну та настрою й зменшення запалень. Також у рибі у великій кількості містяться вже згадані нами "антистресові речовини": вітамін В, цинк та магній.

Оливкова олія

У цьому продукті було виявлено речовину зі складною назвою "олеокантал". Це речовина має протизапальні властивості, такі ж, як має ібупрофен, і без побічних ефектів. Спеціалісти не радять використовувати оливкову олію для смаження. Нею краще заправляти салати.

Селера

Селера багата на триптофан, який допомагає організму виробляти гормон серотонін. Це, у свою чергу, покращує сон і сприяє покращенню настрою.

Лакриця

Лакриця поліпшує роботу надниркових залоз, що виробляють гормони стресу – кортизон і адреналін. Ці речовини допомагають тоді, коли нам вкрай необхідно виконати неймовірний обсяг роботи за короткий час. Але надниркові залози також здатні втомлюватись. Тож не треба їх перенапружувати.

Читайте також: 68-річна австралійка поділилася своїми секретами молодості