Україна сплачує гроші за вакцину. Якби контракт зірвали, то санкції були б на китайській компанії. Про це в ефірі сказав член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль.

До теми 7 мільйонів доз: в Україну привезуть вакцини Moderna та CoronaVac

Коваль наголосив, що терміни та обсяги постачання. Тому все виконують згідно з комерційним контрактом, а китайське Міністерство закордонних справ не керує компанією Sinovac.

Проблема українських дипломатів

Китаєзнавець не вважає, що Україна могла не отримати вакцину, бо відкликала підпис з резолюції ООН щодо ситуації в західній провінції Китаю Сіньцзяні, де порушують права людини.

"Я не вірю в таку версію подій. Пекін раніше цього не робив. Можу повірити в те, що він дипломатичними каналами зміг обурюватись, що Україна поставила підпис під заявою, яку ініціювала Канада", – сказав Коваль.

Цікаво Арахамія заявив, що "Слузі народу" треба переймати досвід Компартії Китаю

Він зазначив, що важливішим є послідовність української політики. Якщо спочатку поставили підпис, то його немає сенсу відкликати.

"Підпис таки відкликали. Це питання не до китайців, а до наших дипломатів", – наголосив китаєзнавець.

Про відносини Китаю та України: дивіться відео

Що відомо про співпрацю Китаю та України

  • Україна не підтримала петицію на захист уйгурів у Китаї від геноциду.
  • Міністерство закордонних справ України не прокоментувало такі дії.
  • Україна та Китай підписали угоду про співробітництво у галузі будівництва інфраструктури. У пріоритетах співпраці залізничний транзит, аеропорти, порти, комунікації та муніципальне інженерне будівництво.
  • Угода передбачає залучити гроші на пільгових умовах від уряду Китаю.