Вчених відсторонили від розслідування

Таке рішення було прийнято через можливий конфлікт інтересів, оскільки "дослідники могли бути пов'язані з китайськими лабораторіями".

Актуально Час подбати про вітамін D: готуємося до сезону застуд

Що відомо про вчених

Представник журналу Lancet і професор Колумбійського університету США Джеффрі Сакс розповів, що був стурбований зв'язками вчених з комісії з некомерційною організацією EcoHealth Alliance, яка раніше досліджувала коронавіруси кажанів спільно з інститутом вірусології в китайському місті Ухань.

Я просто не хотів робочу групу, яка має таке явне ставлення до одного з головних пунктів цього дослідження походження, яким була EcoHealth Alliance,
– зауважив Сакс.

Відомо, що президент EcoHealth Alliance Пітер Дасзак очолював робочу групу. Він є противником версії лабораторного походження коронавірусу.

Що відомо про ймовірне походження коронавірусу

  • У березні 2021 року у результаті дослідження, яке провела ВООЗ та Китай, відкинули версію лабораторного походження коронавірусу.
  • Натомість, наприкінці липня 2021 року Китай заявив, що не допомагатиме ВООЗ з дослідженнями, оскільки лава ВООЗ Тедрос Гебреїсус допустив "формулювання, які не поважають науку" та "політизують" тему.
  • Наприкінці липня 2021 року держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з главою ВООЗ.
  • У травні президент США Джо Байден доручив спецслужбам посилити пошук джерела. Результати просили оприлюднити до вересня.